Nalewka na kwiatach akacji

Nalewka na kwiatach akacji

Facebook
Twitter
INSTAGRAM
Pinterest
Follow by Email
Poziom trudności    

      Nalewka na kwiatach akacji ma moc, aromat i smak. To świetne lekarstwo na ból głowy spowodowany stresem, na zaburzenia snu, na nerwobóle, a także na zakrzepowe zapalenie żył. Ta nalewka wzmacnia organizm, działa przeciwzapalnie oraz uspokajająco. Prawdziwa akacja rośnie w Australii i Afryce. Drzewo, które w Polsce nazywamy akacją to robinia akacjowa sprowadzona do Europy w 1601 przez francuskiego ogrodnika Jeana Robina (stąd nazwa). Robinia akacjowa (białe kwiatki) kwitnie od maja do czerwca, ale… w ogrodzie rośnie też akacja (robinia) różowa, która kwitnie także w lipcu i sierpniu – w sumie 2 lub 3 razy w roku.

  Należy pamiętać, że w świeżo zebranych kwiatach akacji mogą mieszkać żywi mieszkańcy – wszelkiego rodzaju małe owady, dlatego najpierw, na jakiś czas trzeba kwiaty odłożyć na jasnym podłożu, wtedy robaczki sobie wyjdą.

 

Składniki:

 

 

  • ½ litra kwiatów akacji
  • ¾ litra spirytusu 96%
  • ¼ litra wódki 40%
  • ½ litra wody
  • 250 g miodu akacjowego
  • sok z 1 cytryny
  • 1 laska wanilii

 

Sposób przygotowania:

 

Świeżo zebrane kwiaty akacji przełożyć do słoja, dodać (przeciętą wzdłuż) laskę wanilii, zalać spirytusem. Po 4 tygodniach zlać płyn i połączyć go przygotowanym syropem z przegotowanej wody, miodu i soku z cytryny. Po kolejnych 2 tygodniach wszystko przefiltrować i przelać do butelek, odstawić na 3 miesiące. Jak każda inna, także nalewka na kwiatach akacji im starsza tym jest lepsza.

 

 

Smacznego!

Jeden komentarz do “Nalewka na kwiatach akacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *