Fasolka szparagowa mrożona

Fasolka szparagowa – mrożona

Facebook
Twitter
INSTAGRAM
Pinterest
Follow by Email
Poziom trudności    
      Fasolka szparagowa to bardzo wdzięczne i smaczne warzywo dostępne przez sporą część roku. Najlepsza jest w lato gdy dojrzewa w naturalnych warunkach. Żeby mieć do niej dostęp, kiedy tylko poczujemy na nią ochotę możemy ją przechowywać na co najmniej dwa sposoby. Można ją zakonserwować w octowym roztworze w słoikach.
   Fasolkę szparagową można także zamrażać i cieszyć się jej świeżym smakiem cały rok. Przygotowanie fasolki do mrożenia jest proste i szybkie. Jest jedno ale, trzeba mieć miejsce w zamrażalniku 🙂
    Z mrożonej fasolki tak samo jak i ze świeżej można przygotować wiele ciekawych dań. Najpopularniesza jest fasolka z bułką tartą (ja dodaje do tego dodaję posiekaną natkę pietruszki). Mrożona fasolka doskonale się sprawdza w botwince – wyjątkowo pysznej zupie.  Świetnym daniem jest także fasolka podana z sosem z gorgonzolą.

 

Składniki:

 

  • 500 g fasolki szparagowej (żółtej lub zielonej)
  • 1 łyżeczka soli

 

Sposób przygotowania:

 

Fasolkę umyć, odciąć końcówki. Gotować 3 minuty w stale wrzącej, posolonej wodzie, następnie przełożyć szybko do zimnej wody.

 

 

Gdy fasolka wystygnie, wyłowić ją na ścierkę i pozwolić przeschnąć. Zapakować do foliowego woreczka, usunąć nadmiar powietrza, zamknąć i zamrozić.

 

 

Mrożona fasolka szparagowa będzie super dodatkiem obiadowym, dostępnym przez cały rok, aż do kolejnych zbiorów fasolki. Tak przygotowana fasolka może naprawdę długo poleżeć w zamrażalniku.

Smacznego!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *