Zupa krem z cukinii z kurczakiem

Zupa krem z cukinii z kurczakiem

Facebook
Twitter
INSTAGRAM
Pinterest
Follow by Email
Poziom trudności    
      Zupa krem z cukinii z kurczakiem, którą można się porządnie nasycić. Cukinię najlepiej kupować, gdy jest młoda, jej długość wynosi między 15 cm a 25 cm, a na jej końcu tkwi jeszcze wysuszony kwiat. Taka cukinia ma delikatną skórkę i nie trzeba jej obierać. Gdy kupimy większą sztukę czyli kabaczka, to przed przyrządzeniem trzeba go obrać ze skóry, przekroić wzdłuż na pół i wydłubać ze środka gniazdo nasienne. Cukinia to bardzo smaczne i zdrowe warzywo. Jest źródłem witamin takich jak B1, B2, C i PP, oraz beta-karotenu, który w połączeniu z tłuszczami przekształca się w łatwo przyswajalną dla  ludzkiego  organizmu  witaminę A. Cukinia jest lekkostrawna i wspomaga procesy trawienia.

 

Porcja na 4 osoby

 

Składniki:

 

  • 250 g piersi z kurczaka (1 sztuka)
  • 1 cm świeżego imbiru
  • 0,5 łyżeczki ostrej papryki
  • 3 łyżki oliwy z oliwek
  • 1 cebula
  • 2 ząbki czosnku
  • 600 g cukini
  • 800 ml rosołu warzywnego lub drobiowego
  • 4 łyżki jogurtu greckiego
  • 1 opakowanie groszku ptysiowego

 

Sposób przygotowania:

 

 

Pierś kurczaka pokroić na cieknie paseczki. Obrany i posiekany imbir razem z papryką dodać do mięsa. Wszystko wymieszać i odstawić na pół godziny. W tym czasie obrać cebulę i czosnek, drobno pokroić i w garnku podsmażyć (zeszklić) na 2 łyżkach oliwy z oliwek. Cukinię umyć, pokroić w kostkę, wrzucić do garnka.

 

 

Całość smażyć na średnim ogniu ok. 10 minut, od czasu do czasu mieszając.

 

 

Gorący bulion dodać do warzyw i gotować kolejne 20 minut. W tym czasie kurczaka usmażyć na 1 łyżce oliwy z oliwek.

 

 

Zupę zmiksować na jednolity krem (jeśli w rosole była marchewka, zmiksować ją razem z resztą składników), doprawić solą i pieprzem.

 

 

Dodać usmażonego kurczaka. Każdą porcje zupy krem z cukinii podawać przyozdobioną łyżką jogurtu greckiego i groszkiem ptysiowym.

 

Smacznego!

 

2 komentarze do “Zupa krem z cukinii z kurczakiem”

  1. Jak możesz polecać groszek ptysiowy… To jest według Ciebie slow food??? Współczuje Twojej rodzinie jeśli tak ją karmisz. Trochę obserwowałam blog, ale przestaję. Nie chce być gruba, a na takiej diecie byłabym na pewno.. Twoja sylwetka pewnie też nie kształtuje się najlepiej, jeśli tak się żywisz..

    1. Slow food to nie jest kuchnia dietetyczna. To sięgnięcie do tradycji regionów, związanych z nimi płodów rolnych i metodami prowadzenia gospodarstw oraz wykorzystaniem tradycyjnych receptur. Slow food to kierunek związany z promowaniem kultury spożywania żywności, czyli celebrowania i delektowania się posiłkami zamiast szybkiego napełniania żołądków, zgodnie z zasadą “jeść dla przyjemności, a nie odżywiać się”. Ruch ten nie zakleszcza się na zdrowym – “dietetycznym” żywieniu. Jeśli moje przepisy Ci nie pasują nie musisz ich wykorzystywać w swojej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *