Nalewka kawowa

Nalewka kawowa

Facebook
Twitter
INSTAGRAM
Pinterest
Follow by Email
Poziom trudności    
      Nalewka kawowa to połączenie dwóch używek – kawy i alkoholu. Jakiś czas temu na weselu u znajomych, poczęstowano mnie nalewką kawową. Jestem kawoszem i wszystko co kawowe jest mi bliskie. Nalewka smakowała wyśmienicie. Postanowiłam ją odtworzyć w domowych warunkach. Polecam tę nalewkę wszystkim smakoszom kawy. 
Więcej przepisów na domowe nalewki znajdziecie tutaj.

 

Porcja na ½ litra nalewki kawowej

 

Składniki:

 

 • 30 g świeżo mielonej kawy
 • 10 g potłuczonych ziaren kakaowca
 • 220 ml spirytusu 96%
 • 1 cm laski wanilii
 • 330 ml wody
 • 100 g cukru

 

Sposób przygotowania:

 

Do słoika wsypać drobno zmieloną kawę, potłuczone ziarna kakaowca (ten składnik można pominąć) i zalać spirytusem.

 

 

Dodać potłuczoną wanilię, zakręcić i odstawić na 2 tygodnie. W tym czasie często wstrząsać słoikiem. W rondlu wymieszać gorącą wodę i cukier, ostudzić i połączyć go z nalewką. Wymieszać i odstawić na kolejny tydzień do sklarowania. Przefiltrować i rozlać do butelek. Nalewka kawowa jest smaczniejsza im dłużej stoi.

 

Smacznego!

 

7 komentarzy do “Nalewka kawowa”

 1. Dobrze, że starsza kucharka od nas tego nie widzi bo byś się nie opędziła od nieproszonych gości! 🙂 Musi smakować wspaniale!!!

 2. Super, tylko proponuje zaczac od 1 Litra spirytusu czyli 2.5 litra. Jest wtedy szansa że koncowka będzie ładnie wyleżakowana.
  Imbirówka w słoiku stoji juz 2 miesiace a poleży jeszcze kilka zanim zleję, przefiltruję i rozrobię do odpowiedniego stężenia.
  Ogolnie to nalewki im dłużej leżakują tym lepsze.

  1. Kangur – masz rację, nalewki im starsze tym są lepsze. Ta idea nie dotyczy jedynie nalewki z kukułek, która z czasem rozwarstwia się. Z każdej nalewki jaką przygotowuję, zoatawiam sobie małą butelkę – 200 ml, której nie ruszam. Zobaczę po kilku (a może kilkunastu) latach jak będą smakować.
   Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *