Nalewka z czerwonych mirabelek

Nalewka z czerwonych mirabelek

Facebook
Twitter
INSTAGRAM
Pinterest
Follow by Email
Poziom trudności    
      Nalewka z czerwonych mirabelek – dla mnie bomba!
Mirabelki to owoce, które pamiętam z dzieciństwa. Mój tata był wielkim fanem kompotu z tych małych śliweczek, a mirabelki przywoził od swojej mamy. W Warszawie jest problem z zakupem mirabelek zarówno w sklepach, jak i na bazarkach. W zeszłym roku złaziłam większość z nich, lecz mirabelek nie znalazłam. Na szczęście mam przyjaciół, a oni mają na swojej działce dorodne drzewa mirabelkowe i chętnie się dzielą tymi pięknymi, cudownie pachnącymi małymi śliwkami.

 

 

Nalewka z mirabelek jest bardzo smaczna. Ta, dodatkowo ma ładny kolor, bo jest z cudownych, czerwonych mirabelek z lubelskiego sadu. Renata, dziękuję 🙂

 

Porcja na ok. 2 litry nalewki

 

Składniki:

 

  • 1,2 kg mirabelek  czerwonych
  • 1 l spirytusu
  • 2 łyżki pestek
  • 400 g cukru
  • 350 ml wody

 

Sposób przygotowania:

 

Mirabelki opłukać i wypestkować (im dojrzalsze śliwki, tym łatwiej je wypestkować). Miąższ wrzucić do dużego słoja, dodać 2 łyżki pestek, pozostałe pestki wyrzucić. Śliwki zalać spirytusem i odstawić w ciepłe, ciemne miejsce na 4 tygodnie.

 

 

Po tym czasie zlać alkohol do butelek, a owoce zasypać cukrem i zalać przegotowaną zimną wodą, odstawić na kolejne 2 tygodnie. Zlać syrop z owoców i zmieszać z alkoholem. Rozlać do butelek, odstawić na minimum 3 miesiące. Nalewka z czerwonych mirabelek najlepiej smakuje p roku leżakowania.

 

Smacznego!

 

Jeden komentarz do “Nalewka z czerwonych mirabelek”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *