Boczek rolowany

Boczek rolowany

Facebook
Twitter
INSTAGRAM
Pinterest
Follow by Email
Poziom trudności    
      Boczek rolowany każdy może przygotować według własnego smaku i pomysłu. Można dodać takich przypraw, które lubimy, które dobrze skomponują się z pieczoną wieprzowiną. Ja lubię, gdy boczek jest trochę pikantny, ale również tradycyjnie pachnący czosnkiem i majerankiem. Zrolowany boczek ma ładny, okrągły kształt. Boczek można przygotować również w inny sposób. Można go upiec bez zawijania lub przygotować boczek surowo dojrzewający. Boczek wieprzowy jest mięsem bardzo cenionym w Polsce i na świecie, bo jest smaczny, tani i łatwy w obróbce. Boczek można piec, gotować, wędzić, smażyć, suszyć. 

 

 

Składniki:

 

  • 1 kg surowego boczku bez żeber (cienki boczek lepiej się roluje)
  • 8 ząbków czosnku
  • 2 łyżeczki pikantnej papryki
  • 1 łyżeczka soli
  • ½ łyżeczki pieprzu
  • 2 łyżki majeranku
Sposób przygotowania:

 

Rozgrzać piekarnik do temperatury 180ºC w termoobiegu. Jeśli jest taka potrzeba z boczku odciąć skórę i usunąć chrząstki. Przeciąć go na dwa płaty, nie przecinając do końca, tak jak na zdjęciu poniżej.

 

 

Obie strony posolić, przyprawić pieprzem. Wewnętrzną stronę boczku posypać papryką i natrzeć wyciśniętym przez praskę czosnkiem.

 

 

Boczek ciasno zwinąć, związać sznurkiem lub włożyć w specjalną siatkę, przyprawić majerankiem.

 

 

Boczek ułożyć na kratce w piekarniku i piec przez 1 godzinę. Po wyjęciu wystudzić, schować do lodówki, żeby dobrze się skleił i nie rozpadał podczas krojenia. Boczek rolowany to pyszna wędlina. 

 

Smacznego!

2 komentarze do “Boczek rolowany”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *