Rabarbarowy gin

Rabarbarowy gin

Facebook
Twitter
INSTAGRAM
Pinterest
Follow by Email
Poziom trudności    

      Rabarbarowy gin to pyszne odkrycie, świetny napój – nalewka, idealny na każdą imprezę. Ten drink polubią zarówno panie jak i panowie. Gin to wódka sporządzona ze spirytusu leżakującego z olejkami z jagód jałowca – inaczej mówiąc gin to jałowcówka. Dla lepszego smaku, gin leżakuje powinien kilka tygodni leżakować. Barwa ginu uzależniona jest od naczynia w którym leżakuje, bezbarwny pochodzi z naczyń szklanych lub pokryty specjalną wykładziną, natomiast żółtawe zabarwienie ginu pochodzi z dębowych beczek. Połączenie ziołowego ginu i rabarbaru daje temu napojowi wspaniały smak i aromat. To popularny w Wielkiej Brytanii trunek. Do przygotowania rabarbarowego ginu najlepiej użyć różowych łodyg rabarbaru, wtedy nie trzeba dodawać soku z czerwonych owoców. W moim ogrodzie rośnie w większości zwykły, zielony rabarbar i tylko trochę tego różowego, dlatego dla koloru dodaję soku z czerwonych porzeczek, ale może to być także sok z malin lub wiśni.

Smakują Wam domowej roboty nalewki – znajdziecie je na blogu.

 

Składniki:

 

  • 2 kg łodyg rabarbaru (najlepiej różowego)
  • 800 g białego cukru
  • 1750 ml ginu (2½ butelki)
  • opcjonalnie – 200 ml soku z czerwonych owoców (u mnie czerwona porzeczka)

 

Sposób przygotowania:

 

Rabarbar oczyścić – odciąć liście i dolny brzeg, umyć.

 

 

Wszystkie łodygi pociąć na 2-3 cm kawałki, przełożyć do słoja, zasypać cukrem, odstawić na kilka dni, do czasu aż cały cukier się rozpuści.

 

 

Przygotować sok z czerwonych porzeczek. Porzeczki opłukać, obgotować, przetrzeć przez drobne sitko.

 

 

Do słoika dodać gin i sok z czerwonych porzeczek, wymieszać.

 

 

Odstawić na min. 4 tygodnie. Po tym czasie należy zlać płyn do butelek. Żeby nalewka była klarowna, należy ją przecedzić przez bawełnianą ściereczkę. Rabarbarowy gin to świetny trunek.

 

 

Smacznego! Udanej imprezy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *