Rabarbarowy gin

Rabarbarowy gin

Facebook
Twitter
INSTAGRAM
Pinterest
Follow by Email
Poziom trudności    
      Rabarbarowy gin to pyszne odkrycie, świetny napój – nalewka, idealny na każdą imprezę. Ten drink polubią zarówno panie jak i panowie. Gin to wódka sporządzona ze spirytusu leżakującego z olejkami z jagód jałowca – inaczej mówiąc gin to jałowcówka. Dla lepszego smaku, gin leżakuje powinien kilka tygodni leżakować. Barwa ginu uzależniona jest od naczynia w którym leżakuje, bezbarwny pochodzi z naczyń szklanych lub pokryty specjalną wykładziną, natomiast żółtawe zabarwienie ginu pochodzi z dębowych beczek. Połączenie ziołowego ginu i rabarbaru daje temu napojowi wspaniały smak i aromat. To popularny w Wielkiej Brytanii trunek. Do przygotowania rabarbarowego ginu najlepiej użyć różowych łodyg rabarbaru, wtedy nie trzeba dodawać soku z czerwonych owoców. W moim ogrodzie rośnie w większości zwykły, zielony rabarbar i tylko trochę tego różowego, dlatego dla koloru dodaję soku z czerwonych porzeczek, ale może to być także sok z malin lub wiśni.

Lubicie nalewki domowej roboty? Znajdziecie je na blogu.

 

Składniki:

 

  • 2 kg łodyg rabarbaru (najlepiej różowego)
  • 800 g białego cukru
  • 1750 ml ginu (2½ butelki)
  • opcjonalnie – 200 ml soku z czerwonych owoców (u mnie czerwona porzeczka)

 

Sposób przygotowania:

 

Rabarbar oczyścić – odciąć liście i dolny brzeg, umyć.

 

 

Wszystkie łodygi pociąć na 2-3 cm kawałki, przełożyć do słoja, zasypać cukrem, odstawić na kilka dni, do czasu aż cały cukier się rozpuści.

 

 

Przygotować sok z czerwonych porzeczek. Porzeczki opłukać, obgotować, przetrzeć przez drobne sitko.

 

 

Do słoika dodać gin i sok z czerwonych porzeczek, wymieszać.

 

 

Odstawić na min. 4 tygodnie. Po tym czasie należy zlać płyn do butelek. Żeby nalewka była klarowna, należy ją przecedzić przez bawełnianą ściereczkę. Rabarbarowy gin to świetny trunek.

 

Smacznego! Udanej imprezy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *