Truskawkowa nalewka

Pyszna truskawkowa nalewka

Facebook
Twitter
INSTAGRAM
Pinterest
Follow by Email
Poziom trudności    
      Pyszna, truskawkowa nalewka pachnie latem, jest wspomnieniem ciepłych, czerwcowych dni. Do jej przygotowania należy użyć słodkich, dojrzałych truskawek. Przygotowanie nalewki to długi proces, nie można się spieszyć. Po kilku miesiącach dojrzewania nalewka będzie smakować wyjątkowo. Jeśli uda Wam się przechować ją dłużej, nalewka straci jedynie na pięknym kolorze (ściemnieje), smak pozostanie niezmieniony.  Truskawkowa nalewka długo leżakuje, ale po otwarciu wciąż pachnie świeżymi owocami.

Więcej przepisów na domowe alkohole znajdziecie tutaj.

 

Składniki:

 

  • 1200 g truskawek
  • 200 g cukru
  • 500 ml wódki 40 %
  • 300 ml spirytusu 95 %
  • 250 g cukru
  • sok wyciśnięty z 1 dużej cytryny
  • 150 ml przegotowanej zimnej wody

 

Sposób przygotowania:

 

Truskawki oczyścić, większe pokroić na połówki i partiami wkładać do słoja przesypując je 200 g cukru (drugą porcję cukru zostawić do syropu), słoik zakręcić. Zasypane cukrem owoce zostawić na 24 godziny w ciepłym, słonecznym miejscu. W trakcie tego czasu potrząsnąć słoikiem kilka razy.

 

 

Truskawki powinny puścić sok, a cukier się rozpuści. Do słoja wlać wódkę i spirytus, wsypać pozostały cukier, zakręcić, zamieszać, odstawić na 7 dni (u mnie słój stał na podłodze w kuchni).

 

 

Owoce dosyć szybko się odbarwiają, robią się jasne oddając nalewce piękny kolor. Po 7 dniach zlać nalewkę. Wlać sok wyciśnięty z cytryny i przegotowaną zimną wodę. Dokładnie wymieszać, przefiltrować. Rozlać do butelek, zakręcić i odstawić w ciemne miejsce na kilka miesięcy aby ta pyszna, truskawkowa nalewka dojrzała.

 

Smacznego!

2 komentarze do “Pyszna truskawkowa nalewka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *