Nowojorska kanapka Reuben z peklowaną wołowiną

Nowojorska kanapka Reuben z peklowaną wołowiną

Facebook
Twitter
INSTAGRAM
Pinterest
Follow by Email
Poziom trudności    
      Nowojorska kanapka Reuben z peklowaną wołowiną to prawdziwy hit. Do jej zrobienia koniecznie, wcześniej musicie przygotować domowej roboty peklowany mostek wołowy – to wcale nie trudne, potrzebujemy tylko sporo czasu, bo mięso musi się 6 dni marynować, a potem trzeba go parzyć około 7 godzin – ale warto.

 

 

     Jedząc tę kanapkę nie czujemy poszczególnych składników, smakujemy całość, a całość jest wyjątkowo dobra. Niezbędny jest sos rosyjski amerykański, sałatkowy, który przygotowuje się tylko chwilę a który sprawia, że kanapka smakuje pysznie. Czytałam, że niektórzy zastępują ten sos gotowym sosem tysiąca wysp (Thousand Island dressing), to także sos na bazie majonezu, ale delikatniejszy w smaku.

 

Porcja na 2 kanapki

 

Składniki:

 

 

Sposób przygotowania:

 

Kapustę kiszoną odcisnąć, drobno posiekać.

 

 

Wszystkie kromki chleba cienko posmarować masłem z jednej strony (tą stroną będą się smażyć na patelni lub w opiekaczu).

 

 

Na jedną kromkę nałożyć sosu rosyjskiego amerykańskiego, sałatkowego, sałatkowego (na stronę nieposmarowaną masłem), na sos położyć połowę porcji przygotowanej kiszonej kapusty, na kapustę ułożyć połowę cienkich plasterków peklowanego mostka, na to położyć 2 plasterki sera i znów posmarować sosem rosyjskim amerykańskim, sałatkowym, sałatkowym. Kanapkę przykryć drugą kromką, masłem do góry.

 

 

Tak samo przygotować drugą kanapkę. Kanapki z peklowaną wołowiną można usmażyć na patelni lub zapiec w opiekaczu.

 

 

Nowojorska kanapka Reuben z peklowaną wołowiną to kanapka podawana na gorąco.

 

Smacznego!

 

Poniżej zdjęcia kanapki z pieczywem tostowym (wieloziarnistym) przygotowanej w opiekaczu.

 

2 komentarze do “Nowojorska kanapka Reuben z peklowaną wołowiną”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *