Orzechowy dip do kurczaka

Orzechowy dip do kurczaka

Facebook
Twitter
INSTAGRAM
Pinterest
Follow by Email
Poziom trudności    
     Orzechowy dip do kurczaka wpisuje się do smaków Azji Południowo-Wschodniej, zwłaszcza Indonezji, Malezji, Singapuru, Filipin, Tajlandii i Wietnamu. Razem z kurczakiem Satay przywędrował również do Holandii, której to Indonezja była w przeszłości była kolonią. Poszukując nowych smaków i ich niespotykanych kompozycji natknęłam się na orzechowy dip. Spróbuję urozmaicić rodzince powszedniego kurczaka…
– Wyszło! Smakowało! Orzechowy dip to bardzo ciekawy dodatek do mięsa. Lekko słodki, kwaskowy, orzechowy i pikantny. Nieoczekiwany smak. Mniam!
W 2018 roku odwiedziłam Tajlandię gdzie kurczaka Satay i do tego obowiązkowy orzechowy sos można zjeść na każdym rogu Bankoku. Za każdym razem, gdy jadłam to street foodowe danie byłam przekonana, że różni się ono od poprzedniego. Najlepszego kurczaka Satay jadłam na Khlong Lat Mayom Floating Market. Jedzenie w Tajlandii to wspaniałe doświadczenie kulinarno – kulturowe, to feeria barw, smaków i doświadczeń.

 

Składniki:

 

  • 2 łyżki gładkiego masła orzechowego
  • 2 łyżki jasnego sosu sojowego
  • 3 łyżeczki ciemnego cukru demerara
  • 2 łyżeczki sosu sambal oelek lub innej pasty chilli
  • sok z 1½ limonki
  • 5 łyżek gorącej wody

 

Sposób przygotowania:

 

Masło orzechowe, sos sojowy, sambal oelek, cukier i sok z limonki zblendować. Dodawać po łyżce gorącej wody do czasu, aż dip stanie się gładki.

 

 

Orzechowy dip do kurczaka dobrze się komponuje z Kurczakiem Satay.

 

Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *