Marynowana ostra papryka

Marynowana ostra papryka

Facebook
Twitter
INSTAGRAM
Pinterest
Follow by Email
Poziom trudności    
      Marynowana ostra papryka Ancho San Luis to pyszny dodatek do pizzy, gorących kanapek, do różnych potraw kuchni meksykańskiej (tacos, fajitas, quesadillas, enchiladas, empanadas, burrito, nachos). Marynowana papryka świetnie smakuje w sałatkach, omletach i zupach. Pierwszy raz w moim ogrodzie uprawiałam paprykę Ancho San Luis – to lekko ostre papryki (1500 – 4500 w skali Scoville’a), w kolorze ciemnozielonym, dojrzewając zmieniają kolor na czerwony, w końcu na mahoniowy. Papryki Ancho San Luis można marynować, suszyć lub jeść na surowo. Są jędrne i dość duże, choć nie zbyt mięsiste. Z suszonych papryk Ancho robię pastę, którą później wykorzystuję w różnych potrawach meksykańskich. W ten sposób można zamarynować każdą paprykę, nie tylko ostrą.

 

Składniki:

 

  • 1¾ kg papryki (1½ kg po oczyszczeniu)

 

Marynata:

 

  • 2 l wody
  • 400 ml octu 10%
  • 240 g cukru 150 g +90 g
  • 55 g soli
  • 8 ząbków czosnku

 

Sposób przygotowania:

Paprykę oczyścić z gniazd nasiennych, usunąć pestki lub część z nich zachować, aby marynowana papryka była ostrzejsza. Miąższ papryki pokroić w paski, ułożyć do słoików.

 

 

Czosnek obrać pokroić na mniejsze kawałki. W garnku zagotować wszystkie składniki marynaty, razem z czosnkiem. Gorącą marynatą (razem z czosnkiem) zalać słoiki z papryką mocno zakręcić.

 

 

Wszystkie słoiki pasteryzować przez 10 minut. Po pasteryzacji odstawić słoiki na nakrętkach aż do wystygnięcia.

 

 

Marynowana ostra papryka Ancho San Luis jest gotowa do spożycia.

 

 

Smacznego!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *